• Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Facebook
  • Instagram
  • Snapchat

Marita Johansen

  • Hjem
  • Kategorier
    • Hverdagsliv
      • Aktuelt
        • Budsjett
    • Trening og helse
      • Ukas tanker
    • Mat og oppskrifter
      • Frokost
      • Mellommåltid
      • Lunsj
      • Middag
      • Tilbehør
    • Mote og tilbehør
    • DIY
    • Fritid og hobby
    • Sesong
      • Jul
      • Tips og ønsker
    • Reise og friluftsliv
  • Blogg
  • EMVE Nettbutikk

in Lunsj, Mat og oppskrifter, Middag · 21. februar 2020

FISKEFILET MED KOKOSMELK OG KORIANDER

Hopp til oppskrift Skriv ut oppskrift

Her i huset er det kun Chris som har vinterferie, og vinteren har ikke vært helt det vi assosierer med vinter hittil i år, men vi går mot lengre og lysere dager. Det er ikke å forakte det heller.

Ja til mer fisk!

Vi kan absolutt bli flinkere til å få mer fisk inn i kosten, og det tror jeg kanskje det er flere som kjenner seg igjen i.
Denne gryta er like god på en frisk og kald høst- eller vinterdag, som på en solrik vårdag eller varm sommerdag.

Fisk+kokos og koriander = sant!

Enkel pannegryte – eller er det egentlig noe som heter det? – av torsk- og laksefilet, med deilig saus av kokosmelk og med god smak av koriander. Jeg er så glad i koriander!

Jeg har inntrykk av at koriander er noe man har et hat-/elskforhold til. Enten elsker du det, eller så hater du det. Er du enig?

FISKEFILET MED KOKOSMELK OG KORIANDER
Pin
Print

FISKEFILET MED KOKOSMELK OG KORIANDER

Recipe by Marita
Porsjoner

4

Ingredienser

  • 400 gram fiskefilet, skåret i terninger (feks en blanding av torsk og laks)

  • 2 cm ingefær, fersk og finhakket

  • 1-2 fedd hvitløk

  • 2-3 vårløk

  • 1 ts chilipaste (evt mengde etter smak og behag)

  • 1 ts brunt sukker

  • 2,5 dl kokosmelk

  • 1 dl kokosfløte

  • 4 ss koriander, finhakket

  • 1 ss fiskesaus

  • 1 ts soyasaus

  • 2-3 ss limesaft

  • Salt og pepper

  • Nøytral olje + smør til steking

  • Olivenolje + lett hakket koriander som topping når retten er ferdig

Slik gjør du

  • Ha nøytral olje og smør i en panne, varm til middels varme og tilsett finhakket ingefær, hvitløk, vårløk, koriander, chilipaste og brunt sukker. Varm lett og tilsett kokosmelk/fløte.
  • Rør sammen, kok opp og la det surre i 2 minutter.
  • Tilsett fiskesaus, soyasaus, limesaft, salt og pepper.
  • Bland sammen og tilsett fiskestykkene.
  • Dekk til med lokk og la det surre på svak varme i 2-3 minutter, eller til fisken er ferdig.
  • Topp med og strø over litt olivenolje og litt hakket frisk koriander.
  • Jeg valgte å servere dette med helt enkel bulgur kokt i lettsaltet vann.
    Alternativt passer det sikkert med både ris og couscous også.
Forrige post: « SØTPOTETFRIES MED CHEDDAR, DILL OG PERSILLE
Neste post: Fastelavn; MINE BESTE BOLLER »

Reader Interactions

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Hoved sidebar

Kategorier

Siste innlegg

  • Smakfull pasta med kylling, soltørket tomat og parmesan – klar på 20 minutter!
  • Linerle-genseren
  • Rask kyllinggryte
  • Kyllingform med grønnsaker
  • 2024 – Er det mitt år?

Siste kommentarer

  • Marita til VARM SJOKOLADE MED RÅKAKAO OG NATURLIG SØTNING
  • Amanda til VARM SJOKOLADE MED RÅKAKAO OG NATURLIG SØTNING
  • Marita til VERDENS BESTE LASAGNE – UTEN PASTA
  • Marita til Grovbrød fra Bakeriet i Lom
  • Ann til Grovbrød fra Bakeriet i Lom

Arkiv

Annonse

Din annonse her?

Din annonse her?

Send en e-post til hei@maritajohansen.com dersom du ønsker å ha din annonse her

  • Facebook
  • Instagram
  • Snapchat

Abonner

Gå aldri glipp av noe! Abonner nå for å få siste nytt.

Kategorier

  • Bakst
  • Challenge
  • Dessert
  • Frokost
  • Hverdagsliv
  • Kos
  • Low FODMAP
  • Lunsj
  • Mat og oppskrifter
  • Mellommåltid
  • Middag
  • Mote og tilbehør
  • Rask
  • Shopping
  • Strikk
  • Tilbehør
  • Tips
  • Tips og ønsker
  • Trening og helse
  • Treningsprogram
  • Ukas tanker
I går lagde jeg hjemmelagde yoghurtbrød stekt i I går lagde jeg hjemmelagde yoghurtbrød stekt i panne – myke, enkle og klare på under 20 minutter!
Perfekte som tilbehør til suppe, salat, gryte eller som wraps med digg fyll.
Vi hadde de til Super Mønsj kyllingkebab 👌🏼
Ingen gjær, ingen heving – bare rør sammen, kjevle ut og stek.
Disse er aller best nystekte, så nyt dem samme dag.
___________

OPPSKRIFT

2 dl hvetemel
0,5 ts salt
0,5 ts bakepulver
1 ss olivenolje
1 dl yoghurt naturell

Bland alle ingrediensene til en jevn deig, del i tre emner, kjevle flatt og stek i en tørr stekepanne på middels varme til de er gyllenbrune på begge sider.

Oppskriften gir tre brød – øk mengdene dersom du vil lage flere. Brødene smaker best nystekte og bør spises samme dag.

#hjemmelaget #raskmat #yoghurtbrød #enkelmat #utenheving #pannebrød #wraps #tilbehør #middagstips #matglede #inspirerendehjemmelaget #matfrahverdagen #utenløkoghvitløk #majoliciouslife #sunnmat #fiberrikt #naturligmat #naturligmatochlivsstil #supermønsj #kyllingkebab
Champagne på pinnene 🧶✨ Jeg er snart halvvei Champagne på pinnene 🧶✨
Jeg er snart halvveis på denne deilige Champagne Cardigan fra PetiteKnit. Det går ikke så fort – men det gjør ingenting. Akkurat nå trener jeg på å nyte prosessen, senke skuldrene og ha fokus på én ting om gangen.

Det er noe fint i det å gjøre noe bare for gleden sin skyld. Ingen hast, ingen krav – bare meg, pinnene og ro i sjela.

Strikker du også? Eller har du noe som gir deg den samme gode følelsen av å bare være i noe?

Følg gjerne om du liker en ærlig miks av hverdagsliv, langsomt tempo og små gleder 💛

#petiteknit #champagnecardigan #strikkedilla #langsommeligliv #kreativitet #strikking #mentalhygiene #mestring #hverdagsliv #livsstil
I min lille verden av blomster… setter jeg meg p I min lille verden av blomster… setter jeg meg på en benk og later som det var planen hele tiden.
Fordi fremgang ikke alltid ser ut som fremdrift.

#mittliv #MEhverdag #fibromyalgi #pausemedmening #slowliving #ikkebareeksistere #livetpåmittvis #mentalhelsesnack #småsteg #detteererogsåfremgang #livsstil #hverdsgslykke #hverdagsliv
Ikke bare eksistere – men leve ☀️ Dette bli Ikke bare eksistere – men leve ☀️

Dette blir et litt personlig innlegg. For noen år siden hadde jeg aldri trodd at jeg skulle dele sånt her. Men livet skjer – og noen ganger skjer det så kraftig at man blir tvunget til å stoppe opp og kjenne etter. Virkelig kjenne etter. Ikke bare om man har husket å ta ut av oppvaskmaskinen, men hvem man egentlig er uten alle «burde» og «skulle».

Jeg har levd med CFS/ME og fibromyalgi i mange år – også uten å ha visst det. Jeg syns forresten det er en skikkelig drittbetegnelse. Det høres mer ut som noe man får etter å ha glemt å logge ut av Teams enn en alvorlig diagnose. Men her er vi.

Tidvis har det vært smerter, utmattelse og perioder hvor jeg har vært helt sengeliggende. Jeg har pushet meg gjennom arbeid og hverdager med et slags innebygd pliktprogram som burde vært avinstallert for lengst – helt til kroppen sa NEI. Med caps lock.

Det tok tid før jeg fikk noen svar. Magesmerter som tok over livet, gallestein og en kronisk betent galleblære som sprakk under operasjonen (ikke akkurat en «bucket list»-opplevelse). Så kom flere svar: jeg har hatt kyssesyken (ikke romantisk), og MR viste et gammelt hjerneinfarkt. Helt greit med litt spenning i livet, men dette var kanskje i overkant?

I november i fjor fikk jeg endelig en ME-diagnose. På nyåret startet jeg på et mestringskurs på Vikersund Bad – og nå er jeg tilbake igjen for to nye uker. Første dag er i gang, og det vekker mange følelser, tanker og et slags stille håp.

For jeg vil ikke bare eksistere. Jeg vil leve. Kjenne at livet har farger, pust, glede – ikke bare overlevelsesmodus og energibudsjett.

Det er mange fordommer der ute. Mange som ikke forstår, eller som sier: «Men du ser jo så frisk ut!» (Takk, jeg øver til Oscar.) Jeg skjønner at det er vanskelig å forstå det man ikke selv har kjent på kroppen. Men kanskje vi kan bli litt flinkere til å møte hverandre med nysgjerrighet i stedet for antakelser?

Alt må ikke være A4. Livet har mange fasonger, og det finnes styrke i å stoppe opp. Det finnes kraft i å ta vare på seg selv – også når det ikke ser ut som produktivitet i andres øyne.

Takk til deg som heier, lytter og prøver å forstå. Det betyr mer enn du aner 💛
Små øyeblikk fra hverdagen – der lyset treffer Små øyeblikk fra hverdagen – der lyset treffer rett, stolen står som den skal, og det hele nesten ser litt mer gjennomtenkt ut enn det egentlig er ✨😉

Har du et favorittsted hjemme som bare føles riktig?
I helgen lagde jeg Dubaisjokoladekake, eller Dubai I helgen lagde jeg Dubaisjokoladekake, eller Dubai konfektkake, til en barne-/ungdomsbursdag med oppskrift fra Det søte liv.
Sveip for å se det som ble igjen av kaka før jeg fikk tatt bilde av et kakestykke 😅😋

Jeg har jo laget Dubaisjokoladen tidligere og den ble sååå god 👌🏼 Kaka var veldig bra den også, men om jeg skal lage den flere ganger tror jeg det blir litt mindre kadayif i pistasjkremen slik jeg gjorde da jeg lagde sjokoladen ☺️

#dubaisjokolade #dubaikonfektkake #dubaisjokoladekake #bursdagsinspirasjon #kakebaking #matblogg #bursdagskake #bursdagsfeiring
Når du lager middag og plutselig innser at du er Når du lager middag og plutselig innser at du er en gourmetkokk. 👩‍🍳🔥

Steg 1: Kast sammen kylling, pasta og en saus du improviserer litt (men later som du har planlagt i ukesvis).
Steg 2: Dryss parmesan over så det ser luksus ut.
Steg 3: Ta et bilde til Instagram før du sluker alt på under 5 minutter. 😅

Denne kremete pastaretten med kylling, soltørket tomat og parmesan er farlig god – og heldigvis like enkel å lage som den ser ut! Vil du ha oppskriften? Sjekk ut bloggen min (link i bio) eller kommenter “PASTA” så sender jeg den til deg! 🍽️👇
Følg meg på Instagram

Footer

Marita Johansen

***

Abonner

Gå ikke glipp av siste nytt!

  • Facebook
  • Instagram
  • Snapchat

Copyright © 2025 · Marita Johansen · Design by Studio Mommy